Investera i Skaraborg

Sidan är under uppbyggnad

Är du intresserad av att investera i Skaraborg? Företag som vill etablera sig. Kontakta Näringslivsansvarig i respektive kommun.

Essunga         
Kjell Karlsson
kjell.karlsson@essunga.se

Falköping
Magnus Sundén
magnus.sunden@falkoping.se

Grästorp
Sofia Jessen
sofia.jessen@grastorp.se

Gullspång
Elin Asp
elin.asp@gullspang.se

Götene
Gerth Rahm
gerth.rahm@gotene.se

Hjo
Kristina Mustajärvi
kristina.mustajarvi@hjo.se

Karlsborg
Fredrik Tidholm
fredrik@karlsborgsutveckling.se

Lidköping
Peter Larsson
peter.larsson@tillvaxtlidkoping.se

Mariestad
Mats Widhage
mats.widhage@mariestad.se

Skara
Anna Sundbom
anna.sundbom@skara.se

Skövde
Tf Rogher Selmosson
rogher.selmosson@skovde.se

Tibro
Per Garenius
per.garenius@tibro.se

Tidaholm
Malin Lundberg
malin.lundberg@tidaholm.se

Töreboda
Lena Tilstam
lena.thilstam@toreboda.se

Vara
Johanna Forslund Kullander
johanna.forslund-kullande@vara.se

Claes Fahlgren, Näringslivsstrateg
Skaraborgs Kommunalförbund
claes.fahlgren@skaraborg.se